Predohrávka 5. kola hádzanárskej extraligy mužov

22.09.2010 Celý región

Považská Bystrica 22. septembra (TASR) - Slovenský majster v hádzanej mužov Tatran Prešov vyhral v stredajšom stretnutí 5. kola extraligy na palubovke Považskej Bystrice 34:24.
MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 24:34 (13:13)
Najviac gólov: Vallo 6/1, Ďuriš 5, J. Kozák 4 - Antl 8/3, Menkovič 5, T. Mažár 5
Rozhodovali: Sabol a Daňo
vylúčení: 5:9
sedemmetrové hody: 2/1 - 4/3
800 divákov

V prvej časti sa domácim darilo s favoritom udržať krok, najmä kvôli rýchlym protiútokom. Aj vďaka vynikajúcim zákrokom domáceho brankára Kovačina si Považská Bystrica vypracovala v 21. minúte dokonca šesťgólový náskok 11:7, ktorý však do konca polčasu neudržala a hostia vyrovnali na 13:13. Potom sa už situácia vymenila. Hostia v 38. minúte vyhrávali už o poltucet gólov (14:20). Ukázala sa sila súpera, ktorého podržal brankár Krupa. O výsledku sa prakticky rozhodlo v 10. minúte druhého dejstva odkedy si Prešov udržiaval náskok.

1. Tatran Prešov 4 4 0 0 150:120 8
2. Košice 4 2 0 2 133:130 4
3. P. Bystrica 4 2 0 2 115:112 4
4. Nové Zámky 4 2 0 2 120:120 4
5. ŠKP BA 4 1 1 2 120:132 3
6. Topoľčany 3 1 0 2 84:90 2
7. Hlohovec 3 0 1 2 79:97 1